(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Michalovskom múzeu sa začal medzinárodný výtvarný plenér
@ Kultúra -> Výtvarné umenie     Sep 21 2004 - 07:49 GMT
Michalovce/Zemplínska šírava (TASR) - Vytvoriť tradíciu maliarskych stretnutí a rozšíriť spoluprácu medzi jednotlivými kultúrnymi inštitúciami je cieľom Medzinárodného maliarskeho plenéra, ktorý sa v pondelok začal v Zemplínskom múzeu (ZM) v Michalovciach.

Dovedna osem výtvarných umelcov z piatich krajín - Česka, Poľska, Maďarska, Ukrajiny a Izraela sprístupní verejnosti svoje diela po ukončení plenéra 29. septembra v ZM.

"Podujatie je organizované ako trienále maľby v spolupráci s našim múzeom, Baníckym múzeom v Rožňave a Galériou umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi," uviedla pre TASR Dana Barnová zo Zemplínskeho múzea. Dodala, že plenérom sa nadviaže na tradíciu maliarskych stretnutí organizovaných na Spiši a v Slovenskom raji.

Plenér sa uskutoční v inšpirujúcom prostredí rekreačnej oblasti Zemplínska šírava.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/