(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Absencia spojov SAD sa na Zemplíne zaobišla bez agresivity a nervozity
@ Aktuálne -> Región     Nov 16 2004 - 01:55 GMT
Hanušovce nad Topľou/Zemplín (TASR) - Bez agresivity a nervozity zvládli včera školáci a zamestnaní ľudia príchody zo škôl a pracovísk domov napriek tomu, že humenská SAD sa dnes pripojila k celoslovenskej protestnej akcii a obmedzila 80 % spojov.

Autobusy premávali podľa sobotného grafikonu a zemplínske stanice a zastávky v dopravných uzloch boli viac-menej prázdne. "Nezaznamenali sme žiadnu sťažnosť ani výtržnosť," uviedol pre TASR riaditeľ humenskej SAD Jozef Lacký.

Podstatne viac pasažierov ako po iné dni bolo na železničných staniciach, ktoré do 15. hodiny zvládli väčší nápor cestujúcich. Podľa viacerých študentov stredných škôl však malé vlakové súpravy "praskali vo švíkoch" a tí, ktorí sa tlačiť odmietli, čakajú na ďalšie spoje.

Jediným negatívnym prvkom absentujúcich autobusov boli preplnené parkoviská v zemplínskych mestách. "Vedel som o akcii, preto som použil vlastné vozidlo, viacerí cestovali vlakom, ale viem aj o takých, ktorí si zobrali dva dni dovolenky a spolu s voľnou stredou majú vďaka SAD krásny predĺžený víkend," konštatoval asi 25-ročný muž, vracajúci sa z 30-kilometrov vzdialeného pracoviska domov. Dodal, že sa nespoliehal na hromadnú prepravu, pretože akútnym pacientom by asi ťažko vysvetľoval, prečo sanitka nedorazila na miesto načas.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/