(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Zrakovo postihnutým poputuje výťažok z koncertu Jesenná harmónia v Košiciach
@ Kultúra -> Koncerty     Nov 24 2004 - 02:12 GMT
Košice (TASR) - Zrakovo postihnutí a sociálne odkázaní študenti dostanú výťažok z 2. ročníka benefičného koncertu Jesenná harmónia, ktorý bude 27. novembra v košickom Dome umenia.

Organizátori podporia zrakovo postihnutú študentku Dušanu Blaškovú z Košíc, ktorá vlani stratila pri nehode zrak, prekonala hendikep a študuje teraz denne na Filozofickej fakulte Univerzity J.A. Komenského v Bratislave, informoval na tlačovej konferencii Branislav Koniar z košického Lions clubu. Časť výťažku pôjde aj na pomoc študentom prvého rómskeho gymnázia na Galaktickej ulici v Košiciach, ktorí pochádzajú zo znevýhodneného sociálneho prostredia. V neposlednom rade si "prilepšia" aj žiaci SOU pre zrakovo postihnutú mládež v Levoči.

Záštitu nad koncertom prevzal minister kultúry SR Rudolf Chmel. Kým vlaňajší koncert Jesenná harmónia mal symfonický charakter a rozdelili na ňom vyše 300 000 korún, tentoraz budú hrať mladí pre mladých. Vystúpi súbor košického konzervatória Cassovia Konzervatórium Brass, orchester košického rómskeho divadla Romathan a bratislavská skupina Close Harmony Friends. Vstupné je dobrovoľné.

Košický Lions club vznikol ako súčasť celosvetového Lions hnutia v roku 1996. Zameriava sa programovo na nevidiacich, ale pomohol už aj postihnutým povodňami na východnom Slovensku a ďalším v sociálne núdzi.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/