(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Vyhlásili jubilejný X. ročník Valentínskej kvapky krvi
@ Aktuálne -> Medicína     Jan 31 2005 - 08:10 GMT
Košice (TASR) - Slovenský Červený kríž (SČK) vyhlásil jubilejný X. ročník Valentínskej kvapky krvi, ktorý potrvá od 1. do 18. februára. Do organizovania celoslovenského humánneho podujatia sa aktívne zapája aj Územný spolok SČK Košice-mesto, ktorého riaditeľka Lucia Cangárová informovala, že odbery budú na transfúznom oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou na Triede NSP každý pracovný deň od 7.00 do 12.00 hod., v piatok do 10. hod. V Nemocnici Košice - Šaca a. s., 1. súkromná nemocnica v pondelok, stredu a piatok od 7.00 do 10.30 hod.

Cieľom podujatia je získať pre darcovstvo krvi aj prvodarcov spomedzi zdravých mladých dospelých ľudí. Tak ako dosiaľ dostane každý, kto sa rozhodne prispieť do Valentínskej kvapky krvi, špeciálnu pohľadnicu, ktorú vydal SČK iba na túto príležitosť a nedá sa nikde kúpiť. Pohľadnicu môže darca zaslať blízkemu človeku a oznámiť, že daroval najvzácnejšiu tekutinu na záchranu ľudských životov.

Valentínska kvapka krvi bude spojená aj so zlosovaním darcov. Desiati vylosovaní účastníci dostanú ceny od SČK. Podmienkou na zaradenie do zlosovania je vyplnený dotazník.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/