(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Tri košické ZŠ na dnes ohlásili chrípkové prázdniny
@ Aktuálne -> Medicína     Mar 23 2005 - 06:58 GMT
Košice (TASR) - Najväčšia chorobnosť na chrípku v Košickom kraji je v samotných Košiciach, kde v 11. kalendárnom týždni zaznamenali 1500 prípadov na stotisíc obyvateľov.

Podľa vedúcej odboru epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Jany Seligovej chrípka a jej podobné respiračné ochorenia postihuje najviac deti vo veku od šiestich do štrnástich rokov.

Pribúdajú však aj chrípkové ochorenia medzi pedagógmi a ich rodinnými príslušníkmi. Ako informovala hovorkyňa Magistrátu mesta Košice Zuzana Bobriková na stredu 23. marca preto ohlásili chrípkové prázdniny na ZŠ Tomášikova, Polianska a Jenisejská. Keďže vo štvrtok sú prázdniny, deti a učitelia sa preliečia počas veľkonočných sviatkov a v stredu ich opäť čaká škola.

Celkove v 11. týždni vzrástla chorobnosť na chrípku v Košickom kraji v porovnaní s 10. týždňom o 25 percent. Chrípkové prázdniny už mali aj žiaci v Kalši, Nižnej Kamenici a vo Vrbnici. Po Košiciach je najväčšia chorobnosť v okrese Košice-okolie a Trebišov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/