(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Venovať pápežovi v deň pohrebu jednu vyučovaciu hodinu odporúča KŠÚ Košice
@ Aktuálne -> Školstvo     Apr 08 2005 - 08:14 GMT
Košice (TASR) - Venovať významnej osobnosti novodobých dejín - zosnulému pápežovi Jánovi Pavlovi II. v deň jeho pohrebu 8. apríla jednu vyučovaciu hodinu odporúča školám vo svojej územnej a zriaďovateľskej pôsobnosti Krajský školský úrad (KŠÚ) v Košiciach.

O hodnotách, ktoré hlásal pápež, teda o bezhraničnej ľudskosti, láske a tolerancií by sa malo hovoriť v čase, keď sa bude celý svet lúčiť s Jánom Pavlom II. aj na našich školách a vzbudzovať v žiakoch záujem o hodnoty, ktorých bol nositeľom, uviedla v usmernení pre školy prednostka KŠÚ Helena Jeníková.

"Ján Pavol II. miloval každú ľudskú bytosť, bez ohľadu na vierovyznanie, národnosť, rasu, bez ohľadu na chyby, ktorých sa my, ľudia v živote dopúšťame. Svojím prístupom k životu, láskou, pochopením a trpezlivým načúvaním dokázal zblížiť všetkých ľudí. Jasne nám ukázal, že aj keď sú na svete ľudia s odlišnými názormi, môžu nájsť spoločnú reč," dodala Jeníková.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/