(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Hru Čierna mačka uviedlo ako 40. premiéru košické divadlo Romathan
@ Kultúra -> Divadlo     May 28 2005 - 07:31 GMT
Košice (TASR) - Hru Čierna mačka (Kali mačkica) uviedlo včera ako svoju 40. premiéru košické rómske profesionálne divadlo Romathan. Historizujúce témy a muzikály vystriedala tento raz hudobná konverzačná komédia zo súčasnosti.

Pôvodnú hru pre romathancov napísal J.A. Gerlachovský. S humorným nadhľadom nazerá do života rozvetvených rómskych rodín vo chvíľach, keď sa dvaja zaľúbenci rozhodnú pokračovať v živote spoločne a o ich zámeroch sa dozvie blízke i vzdialenejšie príbuzenstvo z Čiech, južného Slovenska a Austrálie.

Hudbu pre hru skomponoval Karel Adam, scénografom je Štefan Hudák a kostýmy pripravila Anna Simková. V réžii Jána Šilana sa v hlavných úlohách predstavili Alena Klempárová, Marián Balog, Milan Godla, Marta Vaňová, Marianna Gáborová, Viktória Šandorová a Peter Ferenc.

Druhá premiéra Čiernej mačky bude v sobotu v prešovskom Divadle Jonáša Záborského.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/