(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Košiciach sa zídu odborníci na prírodnú medicínu
@ Aktuálne -> Medicína     Sep 08 2005 - 06:36 GMT
Košice (TASR) - Liečivým účinkom extraktu zo stromu ginko biloba, ktorý prežil dobu ľadovú i výbuch jadrovej bomby, bude venovaná jedna z početných zaujímavých prednášok 10. fyto - apiterapeutických dní s medzinárodnou účasťou, ktoré na 10. a 11. september pripravuje v Košiciach Lekárska spoločnosť naturálnej medicíny (LSNM).

Prednášok a posterov sa môžu zúčastniť okrem odborníkov aj laici - nadšenci prírodnej medicíny a verejnosť. Ako uviedol na tlačovej konferencii za organizátorov vedecký sekretár LSNM MUDr. Štefan Košlík, naturálna medicína sa ako najefektívnejšia ukazuje pri liečbe chronických ochorení, kde sa nevyžaduje rýchle pôsobenie ako pri akútnych stavoch pacienta, pričom najväčšou doménou liečivých rastlín je komplexnejší a dlhodobejší účinok. Podľa Košlíka si naturálna medicína získava čoraz väčšie pole pôsobnosti aj preto, že mnohí sú sklamaní z chemických liekov, ktoré majú negatívne vedľajšie účinky.

Na podujatí budú naši odborníci i fytoterapeuti z Maďarska a Ukrajiny prezentovať napríklad možnosti liečby závažnej choroby sklerózy multiplex známymi Bérešovými kvapkami, liečenie vnútorných plesňových ochorení fytočajmi, či vplyv včelích produktov na posilňovanie imunitného systému.

Desiate fyto - apiterapeutické dni sú venované aj životnému jubileu Košlíka ako nestora košickej naturálnej medicíny, ktorý začínal s výskumom včelích produktov v roku 1967. Od roku 1990 stojí na čele oddelenia naturálnej medicíny Fakultnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach, kde sa chodia liečiť pacienti z celého Slovenska i zahraničia.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/