(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Predstavením Dostojevského Idiota začali sa oslavy 60. výročia ŠD v Košiciach
@ Kultúra -> Divadlo     Sep 11 2005 - 20:00 GMT
Košice 11. septembra (TASR) - Predstavením inscenácie Idiot na motívy svetoznámeho klasického diela Fiodora Michajloviča Dostojevského v podaní prešovského Divadla Alexandra Duchnoviča začali sa dnes oslavy 60. výročia Štátneho divadla v Košiciach (ŠDK).

Riaditeľ Peter Himič uviedol, že oslavy potrvajú osem dní. S pozdravným vystúpením príde do Košíc aj Spišské divadlo v Spišskej Novej Vsi a prešovské Divadlo Jonáša Záborského. "Som rád, že tieto východoslovenské divadla prijali našu ponuku, pretože diváci síce poznajú ich hercov, ale nepoznajú ich domácu produkciu. Som presvedčený, že prinesú svoje najlepšie tituly a diváci si prídu na svoje," konštatoval.

Oslavy významného divadelného jubilea, nad ktorými prevzal záštitu premiér Mikuláš Dzurinda, potrvajú v Košiciach do 18. septembra. Ich súčasťou bude benefičný koncert Pätnásť rokov ľudskosti, koncert operetných a muzikálových melódií, vernisáž Divadlo - vášeň, telo, hlas, otvorenie divadelného informačného centra spojené s prezentáciou knihy o ŠDK, či premiéra hry Karola Horáka Spätné zrkadlo.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/