(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Za zrútenie steny v Košiciach obvinili troch zodpovedných pracovníkov
@ Aktuálne -> Rôzne     Sep 29 2005 - 13:26 GMT
Košice 29. septembra (TASR) - Pre trestný čin všeobecného ohrozenia vyšetrovateľ vzniesol obvinenie trom pracovníkom zodpovedným za výkopové práce pri prestavbe objektu Oblastnej správy Železničnej polície na Kmeťovej ulici v Košiciach.

Obvinený 41-ročný Jozef S. z Košíc, 35-ročný Daniel F. zo Sniny a 42-ročný Viktor M. z Košíc 14. októbra 2003 riadili práce ako stavebný dozor, informovala dnes krajská policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová.

Podľa polície neprekontrolovali projekt, nezabezpečili a nedodržali pracovný a technologický postup, v dôsledku čoho došlo k podkopaniu základov a východná stena obvodového plášťa budovy sa zrútila. Objekt je majetkom Jána B. z Košíc, ktorému spôsobili škodu za štyri milióny korún. V budove sa nachádzalo 18 ľudí, našťastie k ich zraneniu nedošlo. Obvinených stíhajú na slobode.

V objekte v čase mimoriadnej udalosti sídlil exekútorský úrad a jazyková škola. Hasiči v deň nehody zachraňovali ľudí, zväčšia ženy, pomocou rebríka z prvého a druhého poschodia. Jedna pracovníčka bola tehotná a v šoku ju hospitalizovali.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/