(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Košiciach rozdávali bezdomovcom teplú polievku
@ Aktuálne -> Rôzne     Nov 18 2005 - 02:33 GMT
(TASR) - Teplú polievku rozdávali včera košickým bezdomovcom a ľuďom v hmotnej núdzi pred Dómom sv. Alžbety, patrónky chrámu i mesta.

Pokrm pre chudobných pripravili pracovníci košickej farnosti sv. Alžbety a robia tak každý mesiac sedemnásteho, informoval diakon Ján Kožuško. Je len zhoda okolností, že dnes to vyšlo aj na Deň boja za slobodu a demokraciu a samotné výročie sv. Alžbety Uhorskej, ktorá žila v 13. storočí a celý život zasvätila službe chudobným.

Bezdomovcom a chudobným vydali približne 70 porcií chutnej desiatovej polievky, ktorá dobre padla v chladnom novembrovom počasí. Pokrm zohrial na chvíľu aj 58-ročného Štefana Tobjarčíka, ktorý je už 11 rokov bezdomovcom a prespáva pod balkónom.

Tobjarčík tvrdí, že pred rokom 1989 a nežnou revolúciou taký nebol a mal prácu. "Viete, byt bol drahý, bolo ho treba odkúpiť, nemal som z čoho, a tak mi ho zobrali. Mama a otec mi zomreli, nemal som kam ísť a brat so sestrou nepomáhajú, ako by bolo treba," povedal bezdomovec. Po sociálne dávky Tobjarčík podľa vlastných slov nechodí, lebo úrad je ďaleko a nemá na cestovné.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/