(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Die Presse: Privatizácia slovenských letísk je duelom s mnohými otáznikmi
@ Aktuálne -> Rôzne     Jan 25 2006 - 07:40 GMT
(TASR) - Keby slovenský parlament rozhodoval o privatizácii bratislavského a košického letiska, zrejme by ju zamietol. Informoval o tom rakúsky denník Die Presse. Dodal, že celá opozícia, mimoriadne zomknutá, čo je zriedkavý prípad, sa stavia proti predaju letísk. Die Presse uviedli, že aj časť poslancov koalície a viacerí ministri opakovali pochybnosti o správnosti postupu. V dôsledku postoja KDH a SMK došlo minulý týždeň po Koaličnej rade k tomu, že sa pristúpilo k dodatočnému kolu privatizačného tendra.

Presse informuje čitateľov o množstve otázok, ktoré sa objavili v záverečnej fáze predaja oboch letísk. Najnejasnejšími sú podľa novín podmienky na zlepšenie cenovej ponuky hlavných záujemcov o ne, konzorcií TwoOne a Abertis. Denník sa odvoláva na informácie v slovenských denníkoch, podľa ktorých ide o deľbu sfér vplyvu dvoch investičných skupín: Penty a J&T. Ak jedna dostane letiská, druhá by mala dostať nákladnú železničnú dopravu.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/